Dobrý den,

Jmenuji se Jan Severa, zrozen ve Vodnáři, pro přátele, kamarády a známé prostě Jéňa.

Ovlivněn uměleckým prostředím rodiny, často jsem navštěvoval coby malé děcko atelier mého pradědečka, nymburského akademického malíře Hanuše Bohmana. Zde jsem prý vydržel dlouho jen tak stát a pozorovat Mistra při práci.

Absolvoval jsem výtvarný obor na tehdejší LŠU u milé paní učitelky Olgy Douděrové a velmi dlouhý čas bylo pro mě malování jen občasnou zábavou. Klikatými cestami osudu jsem vstoupil na umělecké kolbiště až ve svých devětatřiceti letech a dnes - potkalo mě to štěstí - se mohu věnovat výtvarné práci naplno.

Láska k přírodě a obdiv k impresionistům mě vedly k častému plenérování v mém rodném Polabí, v milovaných Lužických horách či v Českém ráji. Rád kreslím perem hrady, zříceniny, stará městská zákoutí... Věnuji se ilustraci, komiksu, návrhům log, kresleným turistickým mapám, diplomům, také tvorbě obecních znaků a vlajek pro obce naší země.

Spolupracuji s městem Nymburk (ilustrace, výtvarná scéna nymburského posvícení),                     s Městským divadlem v Nymburce (scéna ke hře Cesta kolem světa za 80 dní, plakáty             pro cyklus pohádek, kalendář pro město na rok 2016), s městem Brandýs nad Labem - Stará Boleslav (perokresba věnovaná papeži Benediktu XVI, umělecký festival Polabský Montmartre, Memorial Svatopluka Machara - občasná dobročinná aukce výtvarných děl), či s MAS Střední Polabí (knižní ilustrace, mapy). Jsem vedle ctěné Lucie Kozelské druhým výtvarníkem rodinného parku Mirakulum v Milovicích.

V atelieru 6tej smysl ve Staré Boleslavi vedu svou malířskou a plenérovou školu s pravidelnými kurzy pro dospělé.

Přeji všem fajn den, pohodu i zábavu při brouzdání mou tvorbou...